۷ محلی که باید در خانه آنها را تمیز کرد

تمیز کردن خانه یکی از مهم ترین نکاتی است که باید برای رعایت ایمنی و سلامت به آن اهمیت داد و هر روز به نظافت بخش های مختلفی از منزل پرداخت.در هر منزل مکان های زیادی وجود دارد که ممکن است هنگام تمیز کردن آنها را فراموش کنیم.
دراین مقاله ۷ محل مهمی که باید هنگام تمیز کردن خانه به آنها توجه کرد را بیان خواهیم کرد تا فراموش نشوند.

7 محلی که باید در خانه آنها را تمیز کرد
7 محلی که باید در خانه آنها را تمیز کرد

۱- لوازم شخصی مانند گوشی، کیبورد و کنترل تلویزیون
این موارد لوازمی هستند که بارها و بارها با آنها ارتباط برقرار میکنیم در طول یک روز و پر از میکروب هستند، بنابراین تمیز کردن این موارد یکی از مهم ترین چیز هایی هستند که به سلامت و نظافت خانواده کمک میکند.

۲- بالشتک
همانطور که به روبالشی های تخت اهمیت میدهید باید به تمیز کردن یا تعویض بالشتک های تزیینی تخت یا مبلمان دقت داشته باشید. بالشتک ها معمولا در تماس مستقیم با افرادی هستند که بر روی مبل ها لم میدهند و پاهای خود را بر روی آنها می گذارند. بنابراین این بالشتک ها به سرعت میکروبی می شوند و باید هر چند وقت یکبار به نظافت آنها پرداخت.

۳- جا مسواکی
جا مسواکی یکی از نقاطی است که معمولا بیشترین کثیفی را در بر دارد. افراد معمولا روزانه ۲ بار با جامسواکی در ارتباط هستند. جا مسواکی ها را میتوان با استفاده از دهانشویه های ضد باکتری تمیز کرد.

۴- دستگیره در و کلید چراغ
یکی از مهم ترین جاهایی که خیلی کثیف می شود و هر روز بارها و بارها توسط افراد مختلف خانه مورد استفاده قرار میگیرد این مکان ها می باشد. شاید کثیفی این مکان ها به چشم نیاید اما میکروب هایی که بر روی این سطوح وجود دارند بسیار است.

۵- زیر تخت
زیر تخت یکی از جاهایی است که تردد و رفت و آمدی به آن وجود ندارد، بنابرین به سرعت گرد و غبار و میکروب ها در این قسمت از خانه تشکیل می شوند. حتما هنگام نظافت خانه تمیز کردن زیر تخت را فراموش نکنید.

۶- سطل آشغال آشپزخانه
یکی دیگر از جاهایی که امکان وجود باکتری و میکروب دارد، سطل آشغال آشپزخانه است. حتی اگر سطل زباله بوی بدی هم ندهد باید بعد از هر بار خالی کردن سطل، به شستن آن پرداخت. زیرا امکان چسبیدن خرده آشغال غذا و باکتری درون سطل زباله وجود دارد. برای تمیز کردن نیز می توانید از اسپری های ضدعفونی کننده استفاده کنید.

۷- گیاهان خانگی
گیاهانی که بیرون از خانه هستند، معمولا توسط باد و طوفان کثیف می شوند و با باریدن باران تمیز می شوند. اما گیاهانی که در منزل رشد می‌کنند به دلیل ساکن بودن هوا این فرآیند تمیز سازی برای آنها اتفاق نمی‌افتد و فقط گرد و غبار بر روی آنها می نشیند. بنابراین بهتر است هر دو سه روز یکبار با استفاده از یک اسفنج نم دار و یا اسپری کردن آب روی آن، به نظافت آنها پرداخت.

همچین محل های دیگری در خانه وجود دارد که از باید به نظافت آنها نیز توجه کرد، مانند زیر موکت و فرش ها، اطراف قاب عکس ها و…
در صورتی که شما نیز جایی را می شناسید در بخش نظرات بیان کنید تا دوستان دیگر نیز از آنها استفاده کنند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *