هنگام شستن پرده ها باید به این نکات مهم توجه کنید

با سلام، در این مقاله به نکاتی مهم اشاره خواهیم کرد که باید هنگام شستشوی پرده ها به آنها دقت کنید و در صورتی که آنها را رعایت کنید، شستشوی پرده ها کاری بسیار آسان و لذت بخش خواهد بود.

هنگام شستن پرده ها باید به این نکات مهم توجه کنید
هنگام شستن پرده ها باید به این نکات مهم توجه کنید

– قبل از درآوردن پرده هایی که قرار است شسته شود، بهتر است آنها را گرد گیری کنیم تا خاک های آن در محیط خانه پخش نشود. برای گردگیری می توانید از جارو برقی استفاده نمایید. درون هر یک از جاروبرقی ها با انواع مختلف، سری مخصوصی برای گردگیری وجود دارد. با نصب آن بر روی میله جارو برقی می توانید پرده خانه را گردگیری کنید.

– قبل از درآوردن پرده هایی که باید شسته شود، قبل از خارج کردن گیره های آن، ابتدا محل هایی که گیره ها در آنجا بسته شده را به صورت خیلی محسوس مشخص کنید. برای اینکار می توانید از سنجاق و یا لاک ناخن استفاده کنید. با اینکار میتوانید بعد از شستشوی پرده مورد نظر، محل قرارگیری گیره ها را به راحتی پیدا نموده و پرده را به صورت اولیه در محل خود نصب کنید.

– اگر پارچه نخی جدیدی برای پرده تهیه کرده اید که احتمال آب رفتن را دارد، بهتر است ابتدا این پارچه را در محلول نمک و آب ( یک قاشق در هر لیتر آب ) به صورت مچاله شده به مدت ۲۴ تا ۴۸ ساعت قرار دهید. پس از طی این مدت، پارچه را آبکشی نموده و اجازه دهید خشک شود. پس آن نیز پارچه را اتو نمایید. این کار باعث تثبیت رنگ پارچه می شود.

– بعد از شستشوی پرده، بهتر است آنها را به صورت نَم دار آویزان کنید تا خشک شوند. این کار باعث می شود پرده ها همزمان با خشک شدن، صاف نیز شوند و از اتوی پرده ها به مدت طولانی جلوگیری می کند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *