چگونه از مبلمان چرمی نگهداری کنیم؟

مبلمان چرم یکی از بهترین گزینه هایی است که برای طراحی دیزاین یک اتاق و یا پذیرایی می توان استفاده نمود. مبلمان چرم در صورتی که به خوبی نگهداری شوند می توانند سالها عمر کنند و برای شما کار کنند بدون هیج افت کیفیتی.

چگونه از مبلمان چرمی نگهداری کنیم؟
چگونه از مبلمان چرمی نگهداری کنیم؟

در این مقاله نکاتی مهم را بیان خواهیم کرد که با استفاده از آنها می توانید مبلمان چرمی خود را به بهترین شکل ممکن نگهداری کنید.

۱- پیش از خرید مبلمان چرمی، ابتدا به اندازه و مقیاسی که قرار است مبلمان در آن قرار گیرد دقت کنید. در صورتی که فضای بزرگی در اختیار دارید که مبلمان خود را در آن بچینید، می توانید از کاناپه های بزرگ چرمی استفاده کنید و یا در صورتی که فضای کوچکی در اختیار دارید، بهتر است از تک مبل های کوچک استفاده کنید. زیرا استفاده از مبل های کوچک فضای کوچک را بزرگتر نشان می دهد.

۲- پیش از خرید مبلمان چرمی و کاناپه، رنگ و نوع دکوراسیون منزل خود را در نظر داشته باشید. تنها در این صورت است که می توانید بهترین مبلمان چرمی ممکن را خریداری کنید. در صورتی که رنگ و نوع دکوراسیون فضایی که قرار است مبلمان چرمی در آن قرار گیرد را بدانید می توانید مبلمانی با رنگ های هماهنگ و یا مکمل انتخاب کنید. معمولا رنگ های چرمی بلوطی را می توانید با هر نوع رنگ و سبکی هماهنگ کنید.

۳-در صورتی که می خواهید برای اتاق نشیمن مبلمان چرمی بخرید، بهتر است کاناپه های بزرگ چرمی را انتخاب کنید، زیرا لمیدن و استراحت کردن روی این نوع مبلمان به مراتب راحت تر از انواع دیگر مبلمان است. همچنین به این نکته نیز توجه کنید به دلیل اینکه نشیمن فضایی پرتردد می باشد، کیفیت مبلمان خود را بهترین نوع انتخاب کنید تا دیرتر فرسوده شود.

۴- پیش از خرید مبلمان بهتر است اطلاعاتی در مورد انواع چرم ها و مرغوبیت هر کدام و درجه بندی آنها بدست بیاورید. معمولا چرم هایی که دارای رنگ های تیره هستند و رنگ های یکدست و یک نواخت دارند، از نوع چرم های مرغوب به شمار می روند،همچنین این نوع چرم ها از لطافت و نرمی خاصی نیز برخوردارند. برحی از چرم ها نیز که رنگی یکنواخت ندارند و به صورت دانه دانه، دارای لکه های ریز و روشن هستند، چرم خیلی مرغوبی به شمار نمی روند و به همین دلیل نیز دوام زیادی ندارند. معمولا این نوع چرم ها به سرعت پاره می شوند.

۵- برای اینکه مبلمان چرمی خود را تمیز و نرم نگه دارید، باید به صورت مرتب آنها را گردگیری کنید و هر چند وقت یکبار سطح آن را پس از گردگیری با استفاده از واکس مخصوص چرم تمیز نمایید.

۶- تا جای ممکن سعی شود مبلمان و کاناپه های چرمی را از منابع گرما زا مانند آتش شومینه، رادیاتور و … دور نگه دارید. زیرا گرمای زیاد موجب خشک شدن و شکننده شدن چرم می شود.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *