۵ ترفند عالی برای از بین لکه ها و تمیز کردن خانه

۵ ترفند عالی برای از بین لکه ها و تمیز کردن خانه
تمیز کردن خانه یکی از امور مهم می باشد که باید با دقت و ظرافت خاصی انجام داد و هر فردی نیز بر اساس روش خاص خود خانه خودش را تمیز می کند. برای تمیز کردن خانه باید برنامه ریزی کرد و به سلامتی نیز دقت لازم را داشت. زیرا تمیزکاری با استفاده از مواد شوینده ای انجام می شود که امکان آسیب رساندن به انسان را دارد. در این مقاله راه هایی برای تمیز کاری خانه ارائه خواهیم داد.

5 ترفند عالی برای از بین لکه ها و تمیز کردن خانه
5 ترفند عالی برای از بین لکه ها و تمیز کردن خانه

سفید کردن لباس هایی که هنگام شستن با لباس های رنگی، رنگ گرفته اند
اگر هنگامی که لباس ها را شسته اید، لباس سفیدی رنگی به خود گرفته، بهترین راهکاری که می توانید رنگ آن را به سفید برگردانید آن است که آن را در محلول جوش شیرین، پودر شوینده، نمک و آب خیس کنید. این محلول حکم سفید کننده را دارد.

از بین بردن چربی و بوی بد
محلول دیگری که بجای از بین برنده های چربی و بوی بد می توانید استفاده کنید، محلول آب داغ و نمک است. از این محلول می توانید برای از بین بردن چربی و بوی بد سرویس بهداشتی و ظرفشویی استفاده کنید. استفاده هفتگی یک یا دو بار می تواند تاثیر خوبی بر تمیزی آنها داشته باشد.

تمیز کردن کف تُنگ
اگر کف تنگ آب کد به نظر می رسد، می توانید از محلول نمک و سرکه استفاده کنید. مقداری از محلول مورد نظر را در تُنگ ریخته و چند دقیقه در آن نگه دارید. این محلول خیلی خوب تُنگ مورد نظرتان را تمیز می کند.

تمیز کردن وسایل چوبی با استفاده از سس مایونز
یکی از راه های ساده و راحت برای تمیز کردن لکه ها بر روی وسایل چوبی، استفاده از سس مایونز هست. برای این کار میتونید خیلی راحت مقداری سس مایونز روی لکه بمالید و بعد از یکی دو دقیقه تمیز کنید. تمام لکه ها خیلی عالی از بین خواهند رفت.
از بین بردن لکه های توالت
یکیک از بهترین راه های از بین بردن لکه های توالت استفاده از سرکه سفید می باشد. برای تمیز کردن سرویس بهداشتی می توانید شب قبل از خواب مقداری سرکه سفید تقطیر شده بر روی سنگ و سرامیک های سرویس بهداشتی ریخته و بعد از گذشت چند ساعت با آب آنها را بشویید تا برق شوند و از بین برود.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *